Bir resim duygu patlamasının temelidir. İçinde umut, arzu, iyileşme gibi ortak algıların içine gizlenen görüntüler ve renkler vardır.

Tek bir tefekkür aracı olarak hizmet edebilir. Bazen ilaçtan daha iyi tedavi edebilir. Etkisi başkalarına geçtikçe daha da güçlenir. Bir resim herkes için bir armağandır.

Resim tıpkı müzik, yazı ve diğer yaratıcı sanatlar gibi, kültürü, bilgiyi, duyguyu ve entelektüel keşifleri, içsel tekil bir zihnin sınırlarından, insan ırkının geri kalanına yansıtmanın tüm yollarıdır.

Resim, insanları birbirine bağlamak ve kültür ile insanları bir araya getirmek için çok etkilidir. Hayattaki tabloların ve renklerin takdir edilmemesi durumunda, insanlar yaratıcılıklarını göstermek için başka kanallar bulmak ve seslerini başka bir yere kanalize etmek zorunda kalacaklar.

Resim, kültür değişimlerinin kanıtı olarak, evrim, devrim, tarihsel dönemler için tanık olacak kadar uzun süre dayanabilir. Siyaset ve tarihin gelecek nesiller için düşünmesi ve tartışmasını sağlayacaktır.

Tarih boyunca insanlığın başlangıcından beri, resim ve heykeller sadece tarihi belgelemekle kalmadı, aynı zamanda Krallar ve Kraliçelerden tutun da,  en altta ki işçiye kadar politik ve sosyal durumlar için bir kültür ölçüsü oldu.

Sanat, yalnızca insanların yaratabileceği son sığınaklardan biridir. Sanat sadece resim yapmakla kalmaz, aynı zamanda insanların yaratıcı ruhunu temsil eder.

M.E.B. MATADOR RESİM KURSU

Tel: (0552) 530 90 90

Beykent – Beylikdüzü / Büyükçekmece

Keleş Plaza Kat: 5 D: 83/84 (Perlavista AVM yanı) 

Metrobüsle gelecekler, Beykent durağında inerek bize ulaşabilirler.

Özel araçlarıyla gelecekler, araçlarını Perlavista AVM’nin otoparkına koyabilirler.