İstanbul Resim Kursu

İstanbul resim kursu ile isterseniz hobi olarak resim alanına eğilebilir isterseniz de profesyonel anlamda resim alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Farklı teknikleri öğreterek resim alanında daha sağlam adımlar ile ilerlemenizi sağlamaktayız. Temel çizim tekniklerinin ve boyama yöntemlerinin geliştirilmesi, karakalem çalışması, kompozisyon geliştirilmesi, renk çalışmaları, resimde oran ve orantılılık, portre ve figür çalışması gibi pek çok alanda ders vermekteyiz. Günlük hayatınızın monotonluğundan ya da stresinden şikayetçiyseniz resim kurslarımız ile zihinlerinizdekileri daha kolay yansıtabilir ve rahatlayabilirsiniz.

İstanbul Resim Kursunda Eğitimini Alabileceğiniz Alanlar

Sanat kursları vererek resim konusunda en hızlı şekilde en iyi sonucu almanızı sağlamaktayız. Bireysel ve grup eğitimleri vermekteyiz. Farklı gün ve saatlerde ders seçeneği sunmaktayız. Yeteneğinizin ve ilginizin olduğu alt dalı keşfedebilmenizi ve bu alana eğilebilmenizi sağlamaktayız. Uygun fiyat seçenekleri ile öğrenme garantisi sunduğumuz ve ders alabileceğiniz alanlar ise aşağıda verilmiştir:

  • Karakalem çalışmaları yapmaktayız. Aynı renk türünde farklı tonlamalar ile kursumuza katılanların karakalem pratiği yapmalarını sağlamaktayız. İç ve dış mekan çalışmaları, manzara çalışmaları, nesnelerin ya da objelerin çizimi, portre çizimi gibi karakalem ile tekniklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktayız.
  • Kuru boya, sulu boya, pastel boya, füzen, guaj, kolaj, marker, rapido ve yağlı boya çalışmaları ile ilgili uygulamalar gerçekleştirmekteyiz. Boyama malzemelerini öğretmekte ve kullanım amaçlarının ne olduğunu anlatmaktayız. Hangi çalışmalar için hangi boyaların daha uygun olduğunu görebilmelerini sağlamaktayız.
  • Temel illüstrasyon dersleri vermekteyiz.
  • Karakter tasarımı derslerimiz bulunmaktadır.
  • Kursumuza katılanlara dijital ortamda illüstrasyon dersleri vermekteyiz.
  • Graffiti eğitimi verdiğimiz derslerimiz olmaktadır.
  • Kursumuza katılanların kompozisyonlarının geliştirilmesi için dersler vermekteyiz. Resim içerisindeki uyum ve bütünlüğü nasıl sağlamaları gerektiği konusunda hem teknik hem de uygulamalı çalışmalarımız vardır. Perspektif, dengelilik, odak nokta ve ikinci nokta, zıtlıklar ve bütünlük, görsel sunum, boş ve dolu olma durumu, renklerin açıklık ve koyuluk dokusu gibi kavramların anlaşılmasını sağlamaktayız.
  • Figür ve portrelerde renk kullanımı ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Renklerin anlam ve özellikleri, ara ve ana renklerin kullanıldıkları yerler, renkler birbirlerine karıştığında ne olduğu gibi bilgileri vermekteyiz.

Herkes Resim Kursuna Katılabilir Mi?

Resim sanatı sadece bir yetenek işi değildir. Öncelikle bunun bilincinde olursanız, çizim teknikleri konusunda çok bilgili ya da yetenekli olmasanız da zaman içerisinde kendinizi geliştirebileceğinizin bilincinde olabilirsiniz. Adım adım ilerleyerek beğendiğiniz resimleri yapabilir hale gelebilirsiniz. Ressamlık kursu ile bu alanda yeteneği olmadığını düşünen öğrencilerimize de temelden başlayarak eğitim vermekteyiz. Ücretsiz deneme derslerimiz ile öncelikle resim sanatına bir şans vermeniz için sizi resim sanatı ile tanıştırmaktayız. Ardından seviyenize göre zaman içerisinde kendinizi tatmin edebileceğiniz kadar resim yapabilir hale gelebileceğiniz derslerimize katılabilmektesiniz.

Resim kurslarımız için yaş ya da yetenek sınırlaması koymadan herkese kucak açmaktayız. Resim sanatı, yaşadığınız ve boğulduğunuz dünyadan uzaklaşarak hayalini kurduğunuz dünyaya adım atabilmenizi sağlamaktadır. Biz ise resim kurslarımız ile sizin stresten ve problemlerden uzak olduğunuz bu dünyaya adım atabilmeniz için sadece bir aracı olmaktayız. Doğru yöntemleri ve doğru teknikleri size öğretmekteyiz. Bu sebeple yaşınız ya da resim bilginiz ne olursa olsun, sizin resim sanatında kendi yolunuzu çizmeniz için sizi yönlendirmekteyiz.

İstanbul Resim Kursuna Katılarak Yeteneğinizi Bir Adım İleriye Taşıyın

Bireysel veya mesleki gelişim için resim kurslarımıza katılarak bu alandaki yeteneğinizi daha ileri seviyeye taşıyabilirsiniz. Özel yetenek sınavlarına girebilecek seviyeye gelebilmeniz için kursumuzda donanımlı eğitmenler tarafından kapsamlı eğitimler verilmektedir. Akrilik boya kursu İstanbul için oldukça tercih edilen teknikler biridir ve tercih ettiğiniz her teknik ile ilgili profesyonel destek verebilecek bir programımız bulunmaktadır. İstanbul resim kursu ile ciddi kazanımlar elde edebilir ve sanatsal cevherinizi açığa çıkartabileceğiniz dersler alabilirsiniz.

Resim Kursumuz İle Yetenek Sınavlarına Hazırlanın

Resim kurslarımıza hobi amaçlı gelenler dışında yetenek sınavlarına hazırlanmak amacı ile de gelenler bulunmaktadır. Resim ile ilgili birikimi çok iyi olmayan öğrencilerimiz de yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz ile aynı seviyeye gelerek güzel sanatlar fakültesinin yetenek sınavlarına hazırlanabilmektedirler. Karakalem kursu ile başlayarak resim sanatındaki birçok tekniği teorik ve uygulamalı olarak öğrencilerimize göstermekteyiz. Öğrencilerimizin sadece yeteneklerini güçlendirmeyi değil aynı zamanda sınavlara katılabilmeleri için gerekli özgüvene erişmelerini de sağlamaktayız.

Bu zamana kadar pek çok öğrencinin resim alanındaki gelişmelerine şahitlik eden eğitmenlerimiz size hangi aşamalardan geçeceğinizi detaylı bir şekilde anlatmaktadır. Nasıl başlayacağınız ve ne kadar süre içerisinde ortalama neleri yapabilecek duruma geleceğiniz konusunda eğitmenlerimizden bilgi alabilmektesiniz. Ayrıca resim sanatında kendinizi ilerletebilmeniz için bilmeniz gereken püf noktaları konusunda da eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz. Bu zamana kadar yetenek sınavlarında başarı elde etmiş olan pek çok kurs öğrencimiz en büyük referanslarımızdır.

İstanbul Resim Kursundaki Etkinliklerimiz

Ressamlık kursları vermemizin yanı sıra resim kurslarımıza katılan öğrencilerimizin eserleri ile sergi de açmaktayız. 6 aylık periyotlarda resim sergilerimiz olmaktadır ve atölyelerimizde oldukları süre içerisinde ortaya çıkarttıkları eserleri sergilerimize eklemek isteyen öğrencilerimizin eserlerini almaktayız. Kurslarımıza katılanlar kurs haricinde çalışmalarını tamamlamak istemeleri durumunda da merkezimize gelerek çalışmalarına devam edebilmektedirler. İstanbul resim kursu ile resim sanatını öğrenmek isteyenlerin henüz yolun başında olduklarını düşünerek kursumuzun etkinliklerine sanat eseri veremeyeceklerini düşünmelerini istememekteyiz. Aksine her yaştan her yetenekten ve her bakış açısından öğrencimizin ortaya koydukları eserlere sergilerimizde yer vermekteyiz. Resim kurslarımız ile resim sanatına yeni başlayanlar, bir aylık eğitim sonrasında ortaya çıkarttıkları çalışmalar ile ilk başladıklarındaki çalışmaları arasındaki farkı kendileri görebileceklerdir. Oldukça kısa süre içerisinde kursumuza katılanlara içlerindeki cevheri çıkartma ve resim sanatında daha da ilerle fırsatı vermekteyiz.