Moda Tasarım Kursu

Moda tasarım kursu; moda tasarımında kariyer hedefi olan ya da kendisini geliştirmek amacı ile moda tasarıma ilgi duyan kişiler için verdiğimiz bir kurstur. Yurt içi ve yurt dışı moda okullarında okumak isteyen, moda tasarım kariyerinde ilerlemeyi hedefleyen kişilerin gerekli donanıma ulaşabilmeleri için tecrübeli eğitmenler yardımı ile hazırladığımız bir kurstur. Eğitim programımız kapsamında, moda tasarımda başlangıç seviyesinde olanlar da ileri seviye moda tasarım bilgisine erişebilmektedirler. Sanatı ve tasarımı hak ettiği şekilde icra edebilmek için sanatsal ve yaratıcı düşünme yeteneğine sahip olunması gerekmektedir. Moda tasarım kursumuz ile kursumuza katılan öğrencilerimizi sanatsal açıdan beslemekte ve yaratıcılıklarını tetiklemeyi amaçlamaktayız.

Moda Tasarım Kursunun İçeriği Nedir?

Moda tasarım kursları ücretsiz ve ücretli olarak birçok kurs tarafından verilmektedir. Ancak kurs seçiminde eğitim programının içeriğine ve teknik olarak yeterliliği olan eğitmenler ile çalışılmasına dikkat edilmelidir. Kurslarımıza katılanların teknik olarak yeterli bilgiye ulaşabilmelerini ve uygulamada da kendilerini tatmin edecek bir seviyeye erişebilmelerini istemekteyiz. Moda tasarım kurslarımızdaki eğitim programımızın içeriği ise şu şekildedir:

 • Temel sanat ve çizim eğitimi vermekteyiz. Noktalar, insan oran ve orantısı, gölge ve doku çalışmaları, portre çalışmaları, karakalem çizim eğitimleri gibi alanlarda çalışmalar yaptığımız derslerimiz bulunmaktadır.
 • İnsan figürlerinin nasıl çizilmesi gerektiği üzerinde teorik ve uygulamalı çizim derslerimiz vardır. Kadın, erkek ve çocuk bedenleri üzerinden insan bedeni çizme konusunda gerekli detayları kursumuza katılanlara aktarmaktayız.
 • Moodboard hazırlamayı öğrenebilmeleri için gerekli içerikleri barındıran dersler vermekteyiz.
 • Giysilerin ve kumaşların çizim ile nasıl yansıtılacağı konusunda eğitim vermekteyiz. Kumaş türlerinin nasıl çizilmesi, gölgelenmesi ve dokuya yansıtılması gerektiğini göstermekteyiz.
 • Tasarım geliştirme uygulamaları gerçekleştirmekte ve kursumuza katılanların koleksiyon kurgulama sürecini kavramalarını sağlamaktayız.
 • Koleksiyon geliştirme yöntemlerini detaylandırmakta ve hayal güçlerini nasıl daha doğru şekilde tasarımlarına yansıtabilecekleri üzerinde eğitimler vermekteyiz.
 • Moda alanında ilerlemek isteyenlerin ilham alabilmeleri ve daha bilinçli ilerleyebilmeleri için kendilerine moda tarihi ile ilgili dersler vermekteyiz.
 • Dünya genelinde popüler olan moda illüstrasyonları hakkında bilgi vermekteyiz.
 • Moda tasarımı konusunda dijital yeterliliğe sahip olunabilmesi için belirlediğimiz programlarda teknik çizimlerin nasıl yapılacağı ile ilgili dersler vermekteyiz.
 • Tasarım projenin nasıl hazırlanacağı ve portfolyonun nasıl oluşturulması gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgileri kursumuza katılanlara aktarmaktayız.

Tasarım Yapmanın Püf Noktalarını Öğrenebileceğiniz Moda Tasarım Kurslarımız

Moda tasarım kursları ile ilgili sadece dikiş dikmenin öğretildiği gibi bir yanılgı vardır. Aksine yüz yüze veya online moda tasarım kursu ücretsiz olup olmaması fark etmeksizin birçok becerinin geliştirilmesini sağlamaktadır. Hem tasarım hem de düşünme açısından gelişmenizi sağlayan bir kurs içeriği bulunmaktadır. Pratiklik ve el becerisinin yanı sıra hayal gücünü doğru kullanmak ve yaratıcı düşünmeyi sağlamak da kursumuzun amaçları arasındadır. Kendi tarzınızı ve sanat anlayışınızı nasıl keşfetmeniz gerektiği ile ilgili eğitmenlerimiz size yol göstermektedir. Renk ve doku bilgisi edinmenizi sağlamakta ve yaratım sürecini nasıl sürdürmeniz gerektiği ile ilgili bilgi vermektedirler. Moda tasarım ile ilgili bu detayları ve püf noktalarını öğrendikten sonra tamamen hayal gücünüzü kullanarak düşündüklerinizi nasıl tasarımlarınıza yansıtacağınızı bilir hale gelmektesiniz. Moda tasarım kurslarımız ile hobi olarak ya da kariyer anlamında öğrendiklerinizi nasıl yansıtmanız gerektiğini keşfedebilirsiniz.

Moda Tasarım Kursları İle Vizyonunuzu Genişletin

Moda tasarım kursu online olarak da yüz yüze de verilebilmektedir. Moda tasarım kursu ile vizyonunuzu geliştirebilir, dünyaya bakış açınızı bir çizim ile yansıtabilir ve sizi yansıtan bir kıyafet oluşturabilirsiniz. Kendinizi, zihninizi keşfetmeniz konusunda moda tasarım derslerinden yardım alabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve kendinizi besleyerek ilerlemenizi sağlayacak bir hobi ya da meslek olduğu için moda tasarım kursuna devam ettikçe kendinizi daha doygun hissedebilirsiniz.

Moda Tasarım Kursuna Kimler Katılmalıdır?

Stilistlik kursu için yaş, yetenek ya da başka herhangi bir kriterin sınırlaması bulunmamaktadır. Moda tasarım konusunda istekli bireyler olmanız yeterlidir. Kurslarımızda farklı yaş gruplarından farklı amaçlar ile moda tasarım alanına eğilmiş olan birçok birey bulunmaktadır. Ancak çoğunluğunu güzel sanatlar sınavına hazırlanmakta olan kişiler oluşturmaktadır. İster hobi edinmek ister kariyer yolu çizmek için kursumuza katılabilmeniz mümkündür. Eğitime katılmak isteyenler ve amaçları ise şöyledir:

 • Kariyer hedefi olarak moda tasarımcısı olmayı belirlemiş olanlar kursumuza katılmaktadırlar.
 • Üniversite öğrencileri kendilerini eksik gördükleri konularda bilgi edinebilmek için moda tasarım kursuna gitmeyi tercih etmektedirler.
 • Kişisel gelişim amacı ile moda tasarım kursumuza katılım sağlayanlar bulunmaktadır.
 • Sezonu ve trendleri göz önüne alarak tasarım yapmayı tercih edenler, koleksiyon, kalıp ve teknik çizim konusunda bilgi edinmek isteyenler moda tasarım kursuna gitmektedirler.
 • Üniversite mezunları ek ders amacı ile moda tasarım kurslarımıza katılım sağlamaktadırlar.

Moda Kariyerini Düşünenler İçin Moda Tasarım Kursu

Moda tasarım kursları ile bir marka kurma yolunda ilerleyebilirsiniz. Moda tasarım sertifika programları başarı ile tamamlandıktan sonra tarafımızdan size bir sertifika verilmektedir. Bu sertifikayı özgeçmişinize ekleyerek iş başvurularınızda kullanabileceğiniz gibi kendi markanızı kurma yolunda ilerlerken referans olarak da kullanabilirsiniz. Kendi markasını oluşturmak isteyenler, bir markanın nasıl oluşturulabileceği ve koleksiyonların devamlılığının nasıl sağlanabileceği ile ilgili ihtiyaç duydukları bilgileri moda tasarım kursu aracılığı ile elde edebilmektedirler. Özellikle son yıllarda moda tasarımının daha fazla değer kazanması ve popüler hale gelmesi sonucunda bu alanda kendisini yetiştirmek isteyenlerin sayısı da hızla artmaktadır. Ancak bir kıyafetin kağıda yansıtılması, belirli bir bilgi birikimi ve moda tasarımı konusunda temel olmadan yapılamamaktadır. Kursumuz moda konusunda hem teknik hem de uygulama anlamında gerekli donanıma ulaşmış olan insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.