“Kendi çarpıcı manga karakterlerinizi çizgi film karakterlerinizi yaratmak mı istiyorsunuz? Bahçeşehir Matador Sanat Resim Kursu, size ilk konseptten bitmiş çizgi romana kadar tüm manga yaratma sürecini öğretiyor.” 

“MANGA ÇİZMEYİ ÖĞREN” “KARİKATÜR ÇİZMEYİ ÖĞREN” “ÇİZGİ ROMAN ÇİZMEYİ ÖĞREN” “ÇİZGİ FİLM YAPMAYI ÖĞREN” ifadesi, bir şeyi yaparken öğrenmenin önemini vurgular. Yani bir şeyi yaparken aynı zamanda öğrenmek de mümkündür.

Matador Sanat İstanbulda Çocuklar ve yetişkinler için en iyi Manga ve Çizgi Roman eğitimi alabileceğiniz doğru adres!

MANGA ÇİZİM ANİME HAZIRLAMA EĞİTİMİNİN AMACI:

Hayal güçlerini destekleyerek çocukların sanatın eğlenceli dünyasında kendilerini ifade edebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Atölye çalışmalarımızda çocukların çizim yeteneklerini geliştirmeyi, yaratıcı düşüncelerini artırmayı, kendi hikayelerini tasarlamayı ve en iyi şekilde anlatmayı öğretiyoruz. Adım adım tanınabilir sonuçlar elde edene kadar çizim teknikleri ve kurgulama becerilerini geliştirmek için çocukların ilham almasını ve memnun olmasını sağlayacak çalışmalar yapıyoruz. Tüm MANGA ÇİZİM&ANİME seven çocuklarımızı eğitimimize bekliyoruz.

Eğitim programları, her türlü manga türünü kapsamaktadır. Matador Sanat, deneyimli, modern ve bilgili bir eğitim kadrosuyla dünya çapında popüler olan manga ve anime akımını incelenmiş ve detaylı eğitimlere dönüştürmüştür.

Branş Hobi gruplarımızda derse temel sanat çizim eğitimi ile başlangıç yapılır. Daha sonra dersler kişinin yönlenmek istediği alan odak alınarak temel tekniklerle öğretilmektedir.

İlk temel teknikleri öğrenmek son derece önemlidir. Sonrasında kişinin yönlenmek istediği alan üzerinde çalışmalar yapılır. Resimde nesnelere bakarak çizmek, karakalem çalışmasında çizgi tekniklerini öğrenmek, resimde ışık ve gölge oluşturmak, resmin kompozisyonunu belirlemek ve her tür boyanın nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

Teknikler öğrenildikçe resim yapmak kolaylaşır. Öğrendikçe yetenek açığa çıkar ve resim yaparken zorlanma söz konusu olmaz. Önceleri kurallar bütünü olarak görülen resim, sonrasında kişinin özgürce çalıştığı, zihnini rahatlattığı, düşüncelerini yansıttığı ve ruhunu akıttığı bir alan haline gelir. Hobi olarak resme başlayan birçok öğrenci kendilerindeki kabiliyetin açığa çıkması ile resmi hayatının merkezine yerleştirmektedir.

Neler Yapıyoruz?

 • Sıfırdan Anime Manga Karakterleri Çizmeyi Öğrenin
 • Manga Çizim ve Anime Hazırlama Eğitimi 
 • Karakter Tasarım Eğitimi
 • Çizgi Roman Storyboard Tasarlama Eğitimi
 • Manga Eğitimi
 • Manga ve Anime Çizim Eğitimi
 • Kowaii Çizimi Eğitimi
 • Kodomo Manga Çizimi eğitimi
 • Mecha Manga Çizimi Eğitimi
 • Mangaka Çizimi Eğitimi
 • Chiby&Furry Çizimi Eğitimi

Branş Hobi grubumuz için eğitimlerimiz haftada 1 gün 3 saat şeklinde planlanır.

Branş Hobi gruplarımız 12-20 yaş arasıdır.

Profesyonel bir şekilde öğrenme garantisi diyorsanız doğru adrestesiniz.

Öğrenme garantili resim kursu Matador Sanat hayalinizdeki okulları kazanmayı,

düşlerinizi kağıda dökmeniz için size muhteşem bir fırsat sağlıyor!