Bakırköy resim kursu olarak sanat alanında kendisini keşfetmek isteyenlere resim sanatının farklı dallarında uygulamalı bir eğitim vermekteyiz. Hangi malzemeler ile hangi teknikleri kullanarak nasıl işler ortaya çıkartabileceklerini öğretmekteyiz. Yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlayarak gördüklerini bir sanat eseri olarak ortaya koyabilmelerine yardımcı olmaktayız. Resim yapmanın rahatlatan ve mutlu eden etkileri ile kursumuza katılanları tanıştırmaktayız. Hobi olarak başladığınız kursumuz sonrasında belki de yeteneğinizi ve kendinizi daha rahat ifade edebildiğinizi keşfederek kişisel sergi açmayı düşünebilirsiniz.

Bakırköy Resim Kursunda Eğitimi Verilen Branşlar

Bakırköy resim kursumuzda resim sanat eğitimi ve ileri seviye resim eğitimi vermekteyiz. Eğitim verdiğimiz branşlar ve bu branşların sizlere katabilecekleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Yağlı boya kursu Bakırköy bölgesinde geniş kapsamlı eğitim verdiğimiz alanlardan biridir. Soyut ve figüratif özgün imaj tekniklerini uygulama olarak göstermekteyiz. Sabır ve emek gerektiren yağlı boya kurslarında füzen kalem ve yağlı boya teknikleri ağırlıklı çalışmalar yapmaktayız. Bu kurs ile beraber soyut imaj tasarlama yöntemlerini öğrenebilir, geometrik ve çizgisel analizler üzerinde teknik bilgiler elde edebilirsiniz. Aynı zamanda armoni ve renk tonalite uygulamalarında tecrübe edinebilirsiniz.
  • Su bazlı boyalar ile yapılan suluboya resimler için eğitim vermekteyiz. Suluboya resim yapım tekniğinde dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Teknikleri öğrenebilmek için sabır olunmalıdır. Aynı zamanda ardışık alanların boyanmasında da bir alan kurumadan diğerine geçiş yapılmamalıdır. Su ile temasta oldukça özenli olunmalıdır. Suyu kaldırabilen bir kağıt seçmek ise en önemli noktalardan biridir. Kursumuzda gerekli teknikleri açıkladıktan sonra uygulamalar ile yeteneğinizi nasıl kullanmanız gerektiğini göstermekteyiz.
  • Atölyelerimizde ressamlığın ilk adımı ve en kolay yolu olarak görülen karakalem çalışmaları yapmaktayız. Daha kısa kurs saatleri içerisinde karakalem yeteneğini geliştirebilme fırsatını elde etmektesiniz. Karakalem çalışmasında gerekli olan malzemeler hakkında fikir edinme, gerekli malzemeleri temin etme, karakalem çalışması için hazırlık yapma, uygulamalı olarak karakalem eğitimi alma gibi aşamalardan oluşan bir çalışma programı izlemekteyiz.
  • Resim yeteneğinizi geliştirebilmeniz ve kazanç elde edebilmeniz için desen tasarımı eğitimi vermekteyiz. Günümüzde desen tasarımı bilgisayar ile yapılmaya başlasa da bir ressamın çalışmaları kadar özel olmamaktadır.
  • Rölyef çalışmaları; yüzey üzerinde yapılan yükseltme ve kabartmaların olduğu çalışmalardır. Fotokopisi mevcut olan bir yapının veya figürün boyutlandırılarak tabloya aktarıldığı bu çalışmalarda; boyutlandırma ve aktarma konusunda eğitimler vermekteyiz.

Neden Resim Kursu İçin Bizi Seçmelisiniz?

Ressamlık kursları seçiminde, eğitmenlerinizin gerekli tecrübeye ve yeteneğe sahip kişiler olmasına özen göstermelisiniz. Kursumuzdaki eğitmenler, alanında üstün yeteneğe sahip ve seneler içerisinde gerekli tecrübeyi edinmiş olan kişilerdir. Kursumuzda eğitim görüp güzel sanatlar fakültelerine ve liselerine hazırlanıp başarı elde etmiş olan pek çok öğrencimiz bulunmaktadır. Farklı sanatsal alanlarda eğitim veren kursumuz, sanatsal faaliyetler odaklı bir yaklaşım izlemektedir. Kurs ücretlerimiz oldukça uygundur ve dönem dönem çeşitli kampanyalarımız, ödeme kolaylığı sağlayan seçeneklerimiz bulunmaktadır. Farklı günlerde farklı zaman dilimlerinde kurs seçenekleri sunduğumuz için çalışma hayatınıza ve günlük rutininize göre kurs saatlerinizi ayarlayabilme fırsatınız bulunmaktadır. Kursumuz size hem eğlenceli vakit geçirmeyi hem de yoğun iş hayatınızın stresinden sıyrılmayı vaat etmektedir.

Resim Kursu İle Amaçladıklarımız Nelerdir?

Resim kurslarının başarıya ulaşabilmesi için doğru bir bakış açısı ile doğru bir eğitimin verilmesi gerekmektedir. Amacımız kursumuza katılanların görüleni yorumlayarak yapabilecek hale gelmelerini sağlamaktadır. Formu ezberlemelerini istememekteyiz. Sanat kursları İstanbul için form ve gerçek dünya arasındaki bağlantıyı yakalamanızı ve bunu resminize yansıtmanızı amaçlamaktayız. Formu nasıl görmeniz ve sorgulamanız gerektiğini öğretmeyi hedeflemekteyiz. Aynı zamanda sorgularken sorduğunuz sorulara nasıl doğru cevap verebileceğinizi, nasıl algılayabileceğinizi göstermekteyiz. Kurs olarak esas hedefimiz eğitim verdiğimiz herkesin teknik donanımları ile kültürel ve çevresel birikimlerini özdeşleştirerek ve biraz da duygularını katarak gördüklerini öz bir esere dönüştürebilmelerini sağlamaktır.

Bakırköy resim kursu olarak her öğrencimizin kendisine özgü bir bakış açısı yakalamasını sağlamaktayız. Kullandığı yöntem, uygulamaları ve çözümlemelerinde kendisine özgü bir tarzı yansıtmalıdır. Ancak o zaman yaratıcılığını kullanarak doğru yöntemler ile ortaya eser koyabilmesi mümkün olmaktadır. Resim dünyası oldukça sınırsız bir dünyadır ve bu dünyada her öğrencimizin kendisini ve içindekini yansıtabilmesi için kendi çizgilerini, renklerini, fikirlerini ve düşüncelerini tuvallere nasıl aktarması gerektiğini öğrenebilmesi gerekmektedir. Biz öğrencilerimizin resim konusunda esas başarıya ulaşabilmeleri için aracı konumundayız ve yeni sanatçıların doğmasını amaçlamaktayız.

Çocuklara Özel Resim Atölyesi

Yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için özel resim atölyelerimiz bulunmaktadır. 7-12 yaş arası, resim sanatına eğilmek isteyen, sanatçı olarak yetişmek isteyen, sosyal hayatında resmin bir yerinin olmasını isteyen çocuklar resim kurslarımıza katılabilmektedirler.

Çocuklarınızın resim atölyelerimize katılmaları sonucunda ilgi alanları hakkında fikir edinebilir ve kişiliklerinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Hayal güçleri geliştiği ve yaratıcılıkları tetiklendiği için kendilerini daha rahat ifade edebilen çocuklar olabilmektedirler. Hayatta daha bilinçli ve başarılı olmaları konusunda da resim kursları katkı sağlamaktadır. Hobi olarak başladıkları resim kursları, ileride onlar için profesyonel bir aktiviteye dönüşebilmektedir.

Yetişkinlere Özel Resim Atölyesi

Resim yapan, resim sanatında ilerlemek isteyen, resim sanatında kullanılan farklı teknikler ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmayı amaçlayan, kişisel sergi açmayı hedefleyen, resim alanı ile ilgilenen kişilerden oluşan bir sosyal çevreye sahip olmayı tercih eden her yetişkin kurslarımıza katılabilmektedir. Karakalem kursu fiyatları da dahil olmak üzere yetişkinlere resim alanında sunduğumuz özel eğitimlerin fiyatları oldukça uygundur. Bakırköy resim kursu olarak kurslarımıza katılan öğrencilerimizin sanatla olan ilişkilerini daha rahat konumlandırabilmelerini ve teknik becerilerini ilerletebilmelerini sağlamaktayız.