Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Güzel Sanatlar Liselerinde okumak, resim ve sanat yeteneğinizi keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Derslerimiz birebir eğitim şeklindedir, kurs kayıtlarımız devamlıdır.

GSF yetenek sınavı ile ilgili sorularınız için bizi arayabilir,

Atölyelerimizi ziyaret ederek programlarımız hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hayallerinizi ertelemeyin, doğru adrese bekleriz!

Hazırlık gruplarımız lise grubu öğrencilerimiz seviyelerine göre en az haftada 2 gün ile 4 gün arası ders alırlar.

İlköğretim 7 – 8. Sınıflarlarda okuyan öğrencilerimizi Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin temmuz ayında yapılan çizim yetenek sınavlarına hazırlıyoruz. Eğitim programımız Ağustos ayından başlayıp takip eden yılın Temmuz ayına kadar devam eder.

Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi, Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi, Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi, Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Moda Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Pera Güzel Sanatlar ve Lisesi, Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar Lisesi, Okyanus Koleji Güzel Sanatlar Lisesi, Mektebim Güzel Sanatlar Lisesi ve girmek istediğiniz diğer liselere bizlerle hazırlanabilirsiniz.

2020 – 2021 Eğitim Yılı Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Yaparak Kazanan Öğrencilerimize Başarılar Dileriz.

 • Uygun Fiyatlar– Bizden de fiyat almadan kursa başlamayın!
 • Birebir Eğitim– Kişiye özel müfredat, çok özel eğitim modeli!
 • Uzman Kadro– Mimar Sinan ve Marmara mezunu eğitmenler!
 • Merkezi Lokasyon – Beylikdüzü Perlavista AVM yanındayız!

Beylikdüzü, B.Çekmece, K.Çekmece, Bahçeşehir, Esenyurt, Avcılar

Uzaklara Gitmeye, Trafikte Eziyet Çekmeye, Fazladan Para Harcamaya Gerek Kalmadı! Metrobüsle Hemen Yanınızdayız!

Bizi Hemen Arayın! (0552) 530 90 90

Güzel Sanatlar Liselerini Kazanan Öğrencilerimiz

Beylikdüzü Resim Kursu İle Resim Sanatıyla Tanışın

Resim kurslarımızda daha önceden resimle ilgilenenlere olduğu kadar ilk kez resim sanatı ile ilgilenmeyi düşünenlere özel dersler de verilmektedir. Resim sanatına giriş, resmin tanımı, resmin nasıl yapıldığı, resim tekniklerinin ve boyama türlerinin neler olduğu, resim malzemeleri, boya türleri ile ilgili hem teknik hem de uygulamalı eğitimler vermekteyiz. Yaratıcı atölye çalışmaları yaparak hayal güçlerini daha aktif şekilde kullanmalarını sağlamaktayız. Bu sayede kurslarımıza katılanların belirli bir seviyede resim bilgisine erişmesini sağlamaktayız. Sadece resim teknikleri ile değil aynı zamanda kil hamuru ve maketler ile de atölye çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

Güzel sanatlara hazırlık resim kursu arayışında olanlar için güzel sanatlara kabul edilebilmeleri için ulaşmaları gereken teknik beceriyi ve bilgiyi kazandırmayı amaçlamaktayız. Kurşun kalem, füzen tarama ucu gibi malzemeler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamaktayız. Düz, daire, elips, farklı nesneler, ufuk çizgisi ve altı ile üstünün çizimi gibi çizim alıştırmaları yaptırmaktayız. Karakalem çizim tekniklerini anlatmakta form anlatımlarını görseller ile nasıl ilişkilendireceklerini göstermekteyiz.

Geniş Kapsamlı Beylikdüzü Resim Kursu Eğitim İçeriği

Kendini tanıma sürecinde olan bireylerin sanatla olan ilişkilerini ve kimliklerini biçimlendirebilecekleri eğitim programları ile resim kursları vermekteyiz. Hem çocukların hem de yetişkinlerin yaşamı yorumlamasına, yaratıcı fikirler geliştirmesine, yaşamın her alanında bireysel olarak da kolektif olarak da rol almasına olanak tanımaktayız. Eğitimlerimizde hem uygulamalarımız olmaktadır hem de atölye geleneğine bağlı olarak sürdürdüğümüz resim eğitimi ve sanat tarihi derslerimiz vardır. Farklı üslupları tanımanız ve kendiniz için en uygun malzemeyi, beceriyi ve temayı keşfetmeniz eğitimlerimizin amacıdır. Beylikdüzü karakalem kursu ile beraber birçok farklı çalışmaların kursunu vermekteyiz:

 • Çizgi ve ton çalışmaları yürütmekteyiz.
 • Geometrik form çizimleri üzerinde çalışmaktayız.
 • Obje ve doğa etütleri yapmaktayız.
 • Natürmort çizimlerine çalışmaktayız.
 • Klasik büst ve tors çizimleri üzerine derslerimiz bulunmaktadır.
 • Kurslarımıza katılanlar ile portre, ayrıntı ve figür etütleri yapmaktayız.
 • Artistik anatomi dersleri vermekteyiz.
 • Nü model çalışmalarımız olmaktadır.
 • Artistik perspektif derslerimiz bulunmaktadır.
 • Kursumuzdaki bireyler ile serbest uygulamalar yapmaktayız.
 • Renkli kalem uygulamalarımız mevcuttur.
 • Suluboya çalışmalarının yapıldığı atölye saatlerimiz vardır.
 • Beylikdüzü resim kursu olarak akrilik ve yağlı boya çalışmaları yapmaktayız.

Farklı Malzemeler İle Oluşturulan Sanat

Günümüzde sanatçıların sanatlarında kullandıkları malzemeler ve ilham aldıkları değiştikçe kurslarımızda da kullanılan malzemeler değişikliğe uğramaktadır. Hobi resim atölyesi olarak kurslarımıza katılanların gerçek dünyada gördüklerini yorumlayarak resimlerine aktarmalarını beklediğimiz için onlara gerçek dünya ile ilgili ilham verebilecek her malzemeden sanat yapmalarına olanak tanımaktayız. Herhangi bir objeyi kendileri için sanat malzemesi olarak kullanabilmektedirler. Aynı zamanda izledikleri bir video ve gördükleri bir fotoğraf da onlar için sanat nesnesi olabilmektedir. Günümüzde güncel resim sanatında oldukça çeşitli malzemeler ve teknikler kullanılmaktadır. Video art, enstalasyon, dijital baskılar ve tuval çalışmaları gelişimlerini sürdürmektedir. Resim sanatında sanatçının herhangi bir kısıtlaması olmadığı için kursumuza katılanlara doğru teknikler ile hangi malzemeden nasıl bir sanat ortaya çıkartabileceklerini anlatmaktayız.

Beylikdüzü Resim Kursu İle Kazanımlarınız

Beylikdüzü sanat merkezi olarak kursumuza katılanların resim sanatının özü ile tanışmalarını sağlamaktayız. Resim yapmanın insanı rahatlatan bir etkisi olduğu için resim sanatının getirdiği yeni duygular ile tanışmalarını sağlamaktayız. Aynı zamanda resmi hobi olarak devam ettirecek olanlara bu alanda destek olmakta ve resim sanatına daha profesyonel bakanların da kişisel sergilerini açabilecek kadar gelişmelerini sağlamaktayız. Beylikdüzü resim kursu olarak kursumuza katılanlara farklı zamanlarda gruplar ile çalışma imkanı vermekteyiz. Hem motive olabilmeleri hem de resim sanatında bir başarı yakalayabilmeleri için uluslararası standartlarda eğitim programlarımızı hazırlamaktayız. Eğitmenlerimiz kursumuza katılanlara kaçırdıkları dersleri de telafi etme şansı vermektedir. Ayrıca alternatif ödeme seçeneklerimiz ile kursumuza katılan öğrencilerimizin bütçeyi düşünmeden sanata odaklanabilmelerini sağlamaktayız.