Öğrenmek İstedikleriniz

Herhangi bir güzel sanatlar sınavına hazırlanmak yada herhangi bir sanat dalında eğitim almak istiyorsunuz ve bir yandan da hem hesaplı hem de profesyonel bir eğitim yeri mi arıyorsanız!

Matador Sanat  Beylikdüzü, B.Çekmece, K.Çekmece, Esenyurt, Bahçeşehir, Silivri, Avcılar ve çevresine yeni bir soluk getirme ve sizlerin bütçesini zorlamayan ders fiyatları ile artık hizmetinizde. Her bütçeye uygun ders fiyatları ve isteğe bağlı bire bir veya grup içinde birebir sınıf dersleri ile istediğiniz alanda rahatlıkla ilerleme kaydedebileceğiniz kurumumuza; istediğiniz zaman gelebilir, eğitmenlerimiz ile tanışabilir, aklınızda olan soruları yöneltebilir ve dilerseniz kayıt olabilirsiniz.

Kursa Başlarken Aklınıza Takılan Tüm Soruların Cevapları Burada!

Web sitemizi ziyaret ettiniz ve sık sorulan sorular bölümüne tıkladınız. Demek ki bu işi yapabileceğinize inanıyorsunuz! Şimdi tek yapmanız gereken aklınıza takılan soruların cevaplarını almak olacaktır. Eğitmenlerimiz ve bizler tarafından titizlikle hazırlanan bu yazımızda, sizlerden gelen ve bu zamana kadar karşılaştığımız tüm soruların cevaplarını tek bir yazı altında topladık. Umarız bu yazı sizin için verimli olur ve sonunda bir kursa başlamadan aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulmuş olursunuz.

Sanat ile uğraşmak bireyin kişisel gelişimine büyük bir katkı sağlamakla beraber, hayata bakış açısını da değiştirmektedir. Herhangi bir eğitim almadan önce de öğrencilerin akıllarını kurcalayan bir çok soru ve çekinceler oluyor. Biz de kursa gelmeden önce aklınızdaki tüm soruların cevaplarını tek bir başlık altında topladık! İşte bizlere ve eğitmenlerimize oldukça sık sorulan ve içlerinden en az bir sorunun da sizin aklınızı kurcaladığına emin olduğumuz o sorular;

Resim çizmek için yetenek gerekli mi?

Resim çizmek sanıldığı gibi bir yetenek işi değil, doğru bilgi ve disiplinli bir şekilde çalışma işidir. Resim yapmak zaman ve pratik isteyen bir iştir. Aklınızdakileri kağıda aktarmak tabi ki başlarda kolay olmayacaktır fakat zamanla her çizgi yerine oturacaktır. Bir de şöyle düşünün, sizin hayal gücünüzü sizden başka kim bilebilir ki ? Sizden başka kim daha iyi ifade edebilir ki ? Gözlerinizi kapayın ve aklınızdaki soyut fikirlerin bir kağıda döküldüğünü hayal edin. İfade etmek istediğiniz her şey orada o kağıdın üzerinde olacak ve yalnızca sizin istediğiniz gibi yerleşecekler. İşte sırf bu haz duygusu bile resim yapmanın sizi nasıl yeniden var ettiğini görmeniz için yeterli olacaktır.

Resim çizmenin elbette bir zorluğu vardır fakat doğru bir eğitim ve doğru bir eğitmenle bu iş olabildiğince kolaylaşmaktadır.

Matador Sanat Nerede?

Matador Sanat, Beylikdüzünün merkezi noktalarından birinde, hayatın kalbinin attığı Beykent’te bulunuyor. İstanbul Avrupa yakasının neresinde olursanız olun ulaşımın çok kolay olduğu Matador Sanat’a ister metrobüsle, isterseniz tek bir toplu taşıma aracı ile gelerek kolaylıkla yanımızda olabilirsiniz.

Önemli olan mesafe değil, eğitimin kalitesidir.

Hadi ne duruyorsunuz ! Hem hesaplı, hem profesyonel hem de kolay ulaşabileceğiniz tek eğitim merkezi Matador Sanat. İstanbul Avrupa yakasınını neresinde olursanız olun Matador Sanat  Beylikdüzü, B.Çekmece, K.Çekmece, Esenyurt, Bahçeşehir, Silivri, Avcılar ve çevresinden rahatlıkta ulaşabileceğiniz, metroya yürüme mesafesi olarak 5 dakika uzaklıkta olup otobüs yolculukları içinse otobüs güzergahı üzerinde yer alan kurumumuza dilediğiniz zaman bilgi almak ve bir çayımızı içmek için uğrayabilirsiniz.

Resim kursumuza gelirken kayıt için sizden ekstra hiç bir şey istenmemektedir, tek yapmanız gereken resim çizmeyi öğrenmeye hevesli olarak sanat merkezimize gelmeniz.

Mesafeler hiç dert değil, kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız evime yakın olsun, yürüyüş mesafesinde olsun demek pek de önemli değil, önemli olan iyi bir eğitim almak. Hayatınıza bir renk katmak istiyorsanız tek yapmanız gereken resim kursumuza gelmeniz. Resim kursumuza İstanbul’un her noktasından ulaşım çok kolaydır.

Matador Sanat, Kurs Ücretleri Ne Kadar?

Matador Sanat, kurs ücretleriyle herkesin eğitim alabileceği bir sanat merkezidir. Günümüzde ulaşması maddi olarak zor olan hobilerimiz ve sanat eğitimlerimiz için en doğru ve ekonomik adres Matador Sanat’tır. Çünkü bizim için önemli olan sanatın yayılması ve bu yolla büyüyen bir aile olmaktır.

Eğitmenin emeği ve bilgi birikimi boşa harcamamak adına her iki tarafında durumu göz önünde bulundurularak sizlere en uygun fiyatlar belirlenmektedir. Öğrencilerin bütçesine de, ailelerin bütçesine de zarar vermeyecek yormayacak fiyatlar sunulmaktadır.

Fiyat ve kalite göz önünde bulundurulduğunda yüksek kalitede eğitim alıp uygun fiyatlı olarak bu eğitimden yararlanmak isteyenlerin tercihidir Matador Sanat.

Fakat unutmayın çok ucuza alacağınız şeyler isteklerinizi karşılamayabilir ve her zaman en pahalı en iyi diye bir şey de yoktur. Fakat kendinize büyük değer katacak bir hizmet için fiyat biçmek zordur.

“Fiyat” ödediğiniz şeydir, “değer” ise ne aldığınız. Eğitimlerimizle hayatınıza değer katıyoruz. Soruyu tekrar soruyorum “Türkiye’de olmayan bir eğitimi grup içinde birebir alacaksınız, çok yönlü düşünmenizi ve algınızı güçlendirecek, eğlendirecek ve hepsi bir arada bir şey olsa?” Size bunca şey katacak bir değer düşünün. Gerçek bir hizmetin  parayla ölçülmesi zordur, sahip olduğumuz samimiyet ve dürüstlük gibi.

Şimdi Kendiniz ve Sevdikleriniz İçin Bir Şey Yapmanın Tam Zamanı

Yapabilir miyim diye korkmayın, çevrem ne der diye çekinmeyin, yaşınızı sorun etmeyin, hiç biri sanata adım atmanız için bir engel değil. Bilgi almak ve tanışmak için bize 0552 530 90 90 numaralı telefondan istediğiniz zaman ister arayıp ister mesaj atarak ister whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz.

Senet imzalamam gerekiyor mu ?

Bünyemizdeki hiçbir öğrenciye ücretler ile ilgili bir yaptırım veya zorunluluk koymuyoruz! Ödemelerimiz aylık periyotlar halinde alındığı için ücretinizi ödemezseniz kaydınızı dilerseniz donduruyor, dilerseniz de sildirebiliyorsunuz. Kayıt dondurma veya kayıt sildirme işlemlerinde herhangi bir ekstra ücret yok! Burada kurs ücreti haricinde hiçbir ücret ödemiyorsunuz!

Matador Sanat’ta Ödeme Takvimi Nasıl Oluyor?

Matador Sanat’ta ödeme takvimi derse başladığınız tarihe göre şekilleniyor. Kayıttan sonra katıldığınız ilk derste ödeme alınıyor ve aylık olarak devam ediyor.

Ne zamanlar kayıt olabiliyorum?

Matador Sanat’ta kurslarımız devamlıdr. Dilediğiniz zaman kayıt olup kursumuza başlayabilirsiniz. Yalnız Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Liselerine kayıtlarımız zamanı iyi kullanma adına eylül Ekim aylarında başlar.

Derse gelemedim, dersim yanıyor mu ?

Eğer derse gelemeyeceksiniz bize maksimum bir gün önceden haber vermeniz gerekmekte. Önceden haberleşilerek iptal edilen dersinize mutlaka telafi dersi yapıyoruz ki temponuz düşmesin, müfredatta geri kalmayın! Ancak son anda iptal edilen derslerde maalesef ki dersimiz işlendi sayılmakta.

Ne kadar süre eğitim alacağım ?

Daha önce birçok kurumdan ders aldım fakat hepsi beni oyaladı diyen birçok insan oldu fakat biz de böyle bir şey olmayacağının size garantisini veriyoruz! Bizim için önemli olan en doğru bilgiyi en kısa yoldan nasıl öğreneceğinizdir! Eğitim süresi ise tamamen sizin isteklerinize, gelmek istediğiniz seviyeye, çalışma temponuza bağlı olarak değişmektedir. Bizden söylemesi geliştiğinizi görmek için yine minimum 2 ay vakit ayırmanız gerekmekte!

Katılım belgesi veriyor musunuz ?

Kurslara yeterli sürede devam ettiğiniz zaman Matador Sanat katılım belgesi sizlere verilmektedir.

Ders saatlerimi arttırma şansım var mı ?

Tabi ki istediğiniz kadar ders saatlerinizi arttırabilirsiniz! Tabi ki bunda eğitmenlerimizin önerilerine kulak vermek gerekli. Eğitmenlerimizin uygun gördüğü kadar ders saati artırımı yapılmalı, fazlasından kaçınmalısınız. Ayrıca ders saati artırımlarında özel indirimler de mevcut! Hemen 0552 530 90 90 numaralı telefondan bize ulaşarak bu indirimler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz!

Yaz aylarında da kurslar devam ediyor mu ?

Yaz kış demeden Matador Sanat hizmetinizde! Sanat merkezimiz 12 ay haftanın dört günü (Resmi tatiller hariç) aktif bir şekilde derslere devam etmektedir. Çalışma saatlerimiz 10:00 /19:00 arasındadır. Kurumda 30 Haziran günü yaz programına geçiş yapılır, 1 Eylül günü ise kış programına geçiş yapılır.

Eğitmenlerinizi neye göre seçiyorsunuz ?

Kurumumuzda çalışmak için öncelikle eğitmenin ne kadar çok bilgi sahibi olduğu kadar anlatım tarzına dikkat ediyoruz. Bilgiyi bilmek ve işlemek ile anlatmak farklı olduğundan anlatım gücü yüksek, kendini geliştirmeyi seven, iletişim becerisi olan, güleryüzlü ve sıcak kanlı eğitmenler ile çalışmayı tercih ediyoruz.

Diğer sanat merkezlerinden farkınız ne ?

Kurulduğumuz günden bu yana amacımız bireyin kendini geliştirmesi ve buna olanak sağlamak oldu. Sağlıklı bir ortamda kişisel gelişimi maksimum seviyeye çıkarmak ve ders içinde olduğu kadar ders dışı çalışmalar ile de kurduğumuz iyi ilişkiler ile bu ailenin bir parçası olmanızı sağlamak, hayatınızda yeni olgu oluşturmak için uğraşıyoruz.

Matador Sanat Ailesine Nasıl Katılabilirim?

Matador Sanat’ta öğrenci olmak için tek yapmanız gereken iletişim kanallarından bize ulaşmak ve daha fazla bilgi almak için kursumuza gelmek. Bunun dışında imzalamanız gereken bir senet ya da yaptırım sanata da bize de doğru gelmeyen bir hareket olacağı için senet olarak sadece sözünüzü alıyoruz.

Kayıt olmak istiyorum, kayıt süreci nasıl işliyor ? 

Kayıt sürecimiz randevu alımıyla başlayıp, ilk dersi almaya başladığınız ana kadar devam eder. Sıkıntılı ve yorucu evrak imzalama gibi şeyler bizde yok! Sizin rahatınız için herşey düşünülmüş durumda! Sıkıcı prosedürlerin hiçbiri yok emin olabilirsiniz!

 

Resim kurslarınıza kimler katılabilir?

İster hobi amaçlı resim kursu, ister güzel sanatlara hazırlık resim kursu, her tarza ve her yaşa yönelik resim kurslarımız mevcuttur, isteyen herkes resim kurslarımıza katılabilir.

Resim çizmek bir dert olmaktan çıkıyor.

Görsel sanatlara ilgi duyuyorsanız, resim yapmayı seviyorsanız ya da resim yapmak istiyorsanız ama nereden ve nasıl başlayacağınız konusunda endişeleriniz söz konusuysa, Matador Sanat Merkezimize gelerek resim hakkında tüm bilgileri ve püf noktaları öğrenebilirsiniz.

Resim yapmak kelimeleri kullanmadan duygularınızı, fikirlerinizi, gördüklerinizi, görmediklerinizi, hayallerinizi ve gerçeklerinizi ifade edebilmek demektir. Renklerin gizemli dünyasına yolculuk yapmak hem çok keyiflidir, hem de görsel bir şölen hazırlamaktır. Resim yapmaya ilgi duyan herkes rahatlıkla resim yapabilir. Resim sadece yetenekten ibaret değildir. Sanatın her dalında olduğu gibi resimde de teknik büyük ölçüde önemlidir. Resim yapma isteğinizi teknikle birleştirdiğiniz zaman, içinizdeki yeteneği de keşfedersiniz.

Resim yapmayı ister hobi amaçlı, isterseniz Güzel Sanatlar Fakültesi’ne ya da üniversitelerin resim öğretmenliği, moda tasarımı, grafik tasarım gibi bölümlerine girebilmek için resim tekniklerini öğrenmek istiyor olabilirsiniz.

Resim kursumuzda sizlere profesyonel resim teknikleri, resme dair tüm incelikler ve ayrıntılar titizlikle öğretilir. Kademe kademe resim yapmayı öğrenirken, her geçen gün artan ve gelişen kabiliyetinizle yaratıcılığınızı ortaya çıkarırsınız.