Çizgi Film ve Animasyon Kursu

Çizgi film ve animasyon kursu ile animasyon bölümüne hazırlanan, bu bölümde okuyan ya da bu alana ilgi duyanların daha donanımlı hale gelebilmelerini sağlamaktayız. İyi bir çizim tekniklerinin olması ve hayal güçlerini nasıl kullanmaları gerektiğini bilmeleri, çizgi film ve animasyon kursunda başarı sağlayabilmeleri için yeterli olmaktadır. Yetenek sınavlarına uygun formatta bir içerik ile kurs vermekteyiz.

Çizgi Film ve Animasyon Kursuna Kimler Katılmalıdır?

Animasyon hazırlama kursu almak isteyenler hobi olarak veya profesyonel anlamda bu alan ile ilgileniyor olabilmektedirler. Bu kursu herhangi bir kısıtlama sunmadan eğitim programına başvuru yapmak isteyen herkes için vermekteyiz. Çoğunlukla çizgi film ve animasyon kursumuza katılmayı tercih edenler ise aşağıdaki gibidir:

 • Güzel sanatların animasyon bölümlerinde eğitim görmeyi amaçlayan öğrenciler çizgi film ve animasyon kursumuza katılım sağlayabilmektedirler.
 • Yurt içinde ve yurt dışında bulunan üniversitelerin portfolyo sınavlarına hazırlanan ve başarı kazanmak isteyen öğrenciler, kendilerini geliştirebilmek amacı ile kursumuza katılım sağlayabilmektedirler.
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim gören ya da görmüş olan öğrenciler, çizgi film ve animasyon kursumuz ile daha donanımlı hale gelebilmektedirler. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin diploma alabilmek ve ortalamalarını yükseltebilmek amacı ile tercih ettikleri bir kurstur.
 • Mesleki kariyerini güzel sanatlar alanında ilerletmek isteyenler için faydalı olabilecek bir kurstur.
 • Lise öğrencileri ya da liseden yeni mezun olmuş olan öğrenciler hem bu alanda kendilerini geliştirmek hem de nasıl portfolyo hazırlayacaklarını öğrenmek amacı ile kursumuzu tercih edebilmektedirler.

Çizgi Film ve Animasyon Kursu İle Amacımız Nelerdir?

Animasyon yapma kursu ile bu alandaki hayallerinizi ertelemenizin önüne geçebilmekteyiz. Film, belgesel, reklam filmi veya animasyon prodüksiyonları ile ilgili kavramları öğrenebilmenizi amaçlamaktayız. Kendi üreteceğiniz malzemeler ile nasıl kurgulama yapabilmenizi sağlamaya çalışmaktayız. Vektörel grafiklerin dijital film ve animasyon alanında nerelerde nasıl kullanıldığı ile ilgili gerekli teknik bilgilere sahip, donanımlı bireyler olmanızı sağlamayı hedeflemekteyiz. Ayrıca kursumuzdaki öğrencilerin üç boyutlu modellemeler, doku tasarımı, animasyon ve animasyon çıktısı alma uygulamaları konusunda gerekli bilgilere erişmelerini sağlamaktayız. Sadece teorik olarak değil aynı zamanda uygulamalı olarak da bu alanda çalışmak istemeleri durumunda karşılarına çıkabilecek olası problemlerden bahsetmekteyiz. Konseptten son kurgusuna kadar tüm aşamalarda hangi uygulamalardan geçmeleri gerektiğini öğrendikleri için bu kurs ile çizgi film ve animasyon sektöründe daha bilinçli ve profesyonel çalışanların olmasını amaçlamaktayız.

Neden Çizgi Film ve Animasyon Kursu İçin Bizi Tercih Etmelisiniz?

Çizgi film ve animasyon kursu almak isteyenlere farklı gün ve saat seçenekleri ile farklı gruplar ile kurs görme seçenekleri sunmaktayız. Eğitim içeriklerimiz, ilgili alan ile ilgili temel seviye bilgilerden ileri seviye bilgilere kademe kademe çıkmaktadır. Uluslararası standartlarda animasyon eğitimi vermekteyiz. Teorik bilgileri uygulamalı bilgiler ile de desteklemekte ve ayrıca öğrencilerimizin kendilerini denemeleri amacı ile onları sınavdan da geçirmekteyiz. Kaçırdıkları dersleri daha sonrasında telafi edebilmeleri için kendilerine fırsat sunmaktayız. Uzman eğitmenlerimiz öğrencilerimize hem kurs vermekte hem de ileride bu alan ile ilgili ilerlemeleri için rehberlik etmektedir. %100 öğrenme garantisi vermekteyiz ve geçmişte kursumuzda aldığı eğitim ile yolunu bu şekilde çizmiş olan öğrencilerimizi referans olarak göstermekteyiz. Animasyon kursu fiyatları kursumuz bünyesinde oldukça uygun tutulmaktadır. Ayrıca birçok farklı ödeme seçeneği ile öğrencilerimize ödeme konusunda da yardımcı olmaktayız.

Çizgi Film ve Animasyon Kursunun Eğitim Programı

Çizgi film ve animasyon hakkında bilgi ve becerilerini arttırmak isteyen, animasyon bölümü yetenek sınavlarını geçebilecek düzeyde çizim bilgisine sahip olmayı amaçlayan bireylere yönelik bir eğitim programımız bulunmaktadır. 2D ve 3D animasyon eğitimi de verilen kurslarımızın içeriğindeki çalışmalar aşağıda verilmiştir:

 • Kadraj, oran orantı, perspektif, doku ve kompozisyon gibi kavramlardan bahsetmekte ve bu kavramlar doğrultusunda temel çizim tekniklerini anlatmaktayız.
 • Çizgi ve ton çalışmaları yapmaktayız.
 • Geometrik form çizimleri ile ilgili derslerimiz bulunmaktadır.
 • Nesne ve obje çizimlerine çalışmaktayız.
 • Heykel ve portre çalışmaları yapmaktayız.
 • Kursumuza katılan öğrenciler ile model çizimlerini gerçekleştirmekteyiz.
 • Artistik anatomi çizimlerinin yapıldığı derslerimiz bulunmaktadır.
 • İmgesel kompozisyon çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.
 • Renkli kalem çalışmaları yapmaktayız.
 • Suluboya ve kolaj çalışmalarının yapıldığı derslerimiz vardır.
 • İllüstrasyon çalışmaları eğitim programımıza dahildir.
 • Karakter tasarımları eğitim içeriğimize dahildir.
 • Storyboard çizimleri anlatılmakta ve yapılmaktadır.
 • Marker kalem tekniği ile ilgili çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.
 • Konsept tasarımı çalışmalarının yapıldığı derslerimiz olmaktadır.
 • Özgün çalışmalara ayırdığımız derslerimiz bulunmaktadır.
 • Daha önce yetenek sınavlarında çıkmış olan sorulara yönelik çalışmalar yaptığımız derslerimiz vardır.
 • Yetenek sınavlarına çalışan ya da kendisini denemek isteyenler için sınav denemeleri yapmaktayız.
 • Portfolyo isteyen okullara yönelik bölüm dosyalarını nasıl oluşturacağını bilmeyenler için portfolyo çalışmaları gerçekleştirdiğimiz derslerimiz bulunmaktadır.

Çizgi Film ve Animasyon Kursu Sonrasında Kazanımlarınız Nelerdir?

Çizgi film ve anime kursu sonrasında bu alanda ilerlemek isteyenler gerekli donanıma sahip olan kişiler haline gelmektedirler. Güzel sanatlar fakültelerine portfolyo başvurusu yapacak olanlar, bu alanda başarı yakalayabilmektedirler. Bu sayede çizgi film ve animasyon kursu sonrasında lisans ve yüksek lisans eğitimi görmeye hak kazanabilmektedirler. Bu alandaki yeteneklerinizin ve sanata bakış açınızın geliştiğini ve tarzınızı belirlemiş olduğunuzu görmektesiniz. Kendinize bir kariyer yolu çizebilmekte ve bu alanda ilerleyebilmektesiniz. Çizgi film ve animasyon konusunda uzmanlık seviyesine erişebilmeniz mümkün olmaktadır. Bir animasyon filminin baştan sona nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bilgileri kurs bitiminde öğrenmiş olmaktasınız. Bu sebeple hayaliniz olan bir animasyon filminin geliştirici kadrosunda yer alabilmekte veya kendi animasyon filminizi hayata geçirebilecek seviyeye erişebilmektesiniz.