Grafik Tasarım Kursu

Grafik tasarım kursu ile yaratıcı yeteneklerinizi günümüz teknolojisi ile birleştirmenizi sağlamaktayız. Görsel iletişim konusu ile ilgili olan, güzel sanatlara ve tasarıma ilgi duyan ve bu alandaki yeteneklerini değerlendirmek isteyen bireylere bu alanda ilerleme fırsatını kurslarımız ile sunmaktayız. Liselerin ve üniversitelerin grafik tasarım ve güzel sanatlar bölümlerinden mezun olanlar başta olmak üzere bölüm fark etmeksizin bu alana ilgi duyan her birey kurslarımıza katılım sağlayabilmektedirler. Grafik tasarım alanındaki çalışmalarının daha kaliteli hale getirilebilmesi için gerekli teknikleri ve programları eğitmenlerimiz kendilerine öğretmektedir.

Grafik Tasarım Kursunun Amacı Nedir?

Grafik tasarım kursları ile grafik tasarımı konusunda kendinizi geliştirebilmekte ve bu alanda daha profesyonel olabilmektesiniz. Bu kurs ile beraber renk çemberlerini hatasız bir şekilde çizebilmenizi, boyayabilmenizi ve uygun teknikler ile renklendirebilmenizi amaçlamaktayız. Kolaj tekniği ile de çalışmalarınızı renklendirebilmektesiniz. Seçtiğiniz konuya uygun renk ile beraber karakalem ve boyama tekniklerini kompozisyon kurallarına uygun şekilde kullanarak kısa süre içerisinde eskizi çizebilmenizi sağlamaktayız. Eskizlerini bilgisayar ortamında kısa süre içerisinde geliştirerek daha orijinal hale getirebilmenizi hedeflemekteyiz.

Günümüzde hızlı değişen modern dünya içerisinde grafik tasarım önemli bir yer kaplamaktadır. Tüketim olgusunun değişmesi, ürün çeşitliliklerinin artması ve ürünlerin başarılı olabilmesi için tanıtım çalışmalarına ihtiyaç duyulması ile beraber grafik tasarımın önemi artmıştır. Grafik tasarım kursu ile beraber doğru tanıtım teknikleri ile başarılı bir tasarım yapabilmenizi amaçlamaktayız. Grafik tasarım sertifika programımızı başarı ile tamamlamanız durumunda da size bir sertifika vermekteyiz.

Grafik Tasarım Kurslarına Kimler Katılım Göstermelidir?

Grafik tasarım konusuna ilgi duyan, bunu hobi olarak veya profesyonel olarak geliştirmek isteyen herkes grafik tasarım kursumuza katılım gösterebilmektedir. Vektörel grafik tasarımı ile ilgilenen, reklam ajansı ve tekstil gibi sektörlerde çalışmak isteyenler için kendilerini geliştirmelerini sağlayabilecekleri bir eğitim programımız bulunmaktadır. Yaş veya bilgi birikimi sınırlaması olmadan herkesin kurslarımıza katılabilmesi mümkün olmaktadır.

Grafik Tasarımı Kursunun Sağladığı İş Olanakları

Grafik tasarım kursu alanlar, tanıtım sektöründe faaliyet gösteren firmalarda kendilerine iş bulabilmekte ya da kendi iş olanaklarını bu sektörde yaratabilmektedirler. Çalışabilecekleri yerler ve pozisyonlarına örnekler ise aşağıdaki gibidir:

  • Reklam ajanslarında, tanıtım atölyelerinde, endüstri-ticaret ve devlet kuruluşlarında; grafik tasarımcı, sanat yönetmeni ya da sanat yönetmeni yardımcısı olarak çalışabilmeleri mümkündür.
  • Multimedyada, interaktif renk ile ilgili elektronik ortamlarda hazırlanan çalışmalarda yer alabilmektedirler. İnternet sayfalarının hazırlanmasında görev almaları buna örnek olarak verilebilmektedir.
  • Gazete ve dergi gibi yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren yerlerde sanat yönetmenliği yapabilmektedirler. Sayfa düzenlemeleri, kapak tasarımı, illüstrasyon çalışmaları gibi konularda görev alabilmektedirler.
  • Uzun ya da kısa metraj filmlerde, televizyon filmlerinde sanat yönetmenliğini üstlenebilmektedirler. Jeneriklerin hazırlanmasına katkıda bulunabilmektedirler.
  • Bilgisayar ile hazırlanan tasarım ve uygulamalarda rol alabilmektedirler.
  • Çizgi film atölyelerinde iş imkanı bulabilmektedirler. Tip yaratmak, storyboard hazırlamak, jenerik yapmak gibi görevleri üstlenebilmektedirler.

Grafik Tasarım Kursu İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Uzun yıllardır birçok alanda deneyimli eğitmenlerimizin de katkıları ile kurslar vermekteyiz. Grafik tasarım özel dersi veya grup dersleri verebilmekteyiz. Grafik tasarım kursu kapsamında eğitim programlarımızı içerik yönünden zengin ve kaliteli şekilde hazırlamaya özen göstermekteyiz. Farklı gün ve saat seçenekleri ile grafik tasarım dersleri vermekteyiz. Temel seviye grafik tasarım bilgisine sahip olanları da ileri düzey proje yapabilir seviyeye getirmekteyiz. Verdiğimiz eğitimleri başarı ile tamamlayıp iş olanakları yaratan öğrencilerimiz referanslarımız ve grafik tasarım kurslarımız da öğrenme garantilidir.