Türkiye’de bulunan güzel sanatlar fakülteleri, genel olarak resim, heykel, grafik tasarım, moda tasarımı, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, sanat tarihi, restorasyon ve konservasyon gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Devlet üniversiteleri:

  • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ): MSGSÜ, Türkiye’nin en köklü ve en prestijli güzel sanatlar fakültelerinden biridir. 1882 yılında, Mimar Sinan’ın eserlerini korumak ve geliştirmek amacıyla kurulan fakülte, günümüzde resim, heykel, grafik tasarım, sanat tarihi, restorasyon ve konservasyon gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Marmara Üniversitesi (Marmara): Marmara Üniversitesi, 1982 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve tekstil tasarımı gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • İstanbul Üniversitesi (İÜ): İÜ, 1453 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, edebiyat ve sanat tarihi gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ): YTÜ, 1911 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Ankara Üniversitesi (Ankara): Ankara Üniversitesi, 1946 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, sanat tarihi ve restorasyon gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Hacettepe Üniversitesi (Hacettepe): Hacettepe Üniversitesi, 1963 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, sanat tarihi ve restorasyon gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Dokuz Eylül Üniversitesi (DEU): DEU, 1955 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarımı ve sanat tarihi gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Çukurova Üniversitesi (ÇÜ): ÇÜ, 1973 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve moda tasarımı gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Akdeniz Üniversitesi (Akdeniz): Akdeniz Üniversitesi, 1973 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve moda tasarımı gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.
  • Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ): OMÜ, 1975 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Güzel Sanatlar Fakültesi, resim, heykel, grafik tasarım, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı ve moda tasarımı gibi çeşitli alanlarda eğitim vermektedir.

2023-24 Yeni Dönem “Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitimlerimiz” için kayıtlarımız başladı!!!

✔️İşinizi şansa bırakmayın!
✔️Geleceğinizi ve hayallerinizi merdivenaltı kurslara ve korsan atölyelere kaptırmayın!

– Sınırlı sayıda kontenjan!
– Grup içinde birebir eğitim!
– Sınav kriterlerine hakim müfredat ve uzman eğitim kadrosu!
-Merkezi Lokasyon! Metrobüsle her yere çok yakınız.

-Bilgi birikimi
-Uzman Kadromuz ve
-Yılların tecrübesiyle hizmetinizdeyiz!

Detaylı bilgi ve randevu için;
0552 530 9090