İstanbul’da bulunan güzel sanatlar liselerinin adları ve hakkında bilgiler şu şekildedir:

 • Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan bir devlet güzel sanatlar lisesidir. 1982 yılında kurulan okul, resim, müzik ve drama alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bulunan bir devlet güzel sanatlar lisesidir. 1995 yılında kurulan okul, resim, müzik ve drama alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • Bakırköy Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan bir devlet güzel sanatlar lisesidir. 1976 yılında kurulan okul, resim, müzik ve drama alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan bir devlet güzel sanatlar lisesidir. 2013 yılında kurulan okul, resim, müzik ve drama alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan bir devlet güzel sanatlar lisesidir. 1971 yılında kurulan okul, müzik alanında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • Gürpınar 80. Yıl Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bulunan bir devlet güzel sanatlar ve spor lisesidir. 1980 yılında kurulan okul, resim, müzik ve spor alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve sporcu bulunmaktadır.
 • İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan bir devlet güzel sanatlar lisesidir. 1974 yılında kurulan okul, müzik alanında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • İstanbul Üniversitesi Vakfı Özel Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan bir özel güzel sanatlar lisesidir. 1994 yılında kurulan okul, resim, müzik ve drama alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • Marmara Üniversitesi Abdulkadir Meragi Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan bir özel güzel sanatlar lisesidir. 1994 yılında kurulan okul, müzik alanında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.
 • Özel Burç Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, İstanbul’un Maltepe ilçesinde bulunan bir özel güzel sanatlar ve spor lisesidir. 2004 yılında kurulan okul, resim, müzik ve spor alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve sporcu bulunmaktadır.
 • Özel Esenkent Okyanus Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul’un Esenkent ilçesinde bulunan bir özel güzel sanatlar lisesidir. 2007 yılında kurulan okul, resim, müzik ve drama alanlarında eğitim vermektedir. Okulun mezunları arasında birçok başarılı sanatçı ve müzisyen bulunmaktadır.

Güzel sanatlar liselerine girişte ortaokul başarı puanı ve yetenek sınavı baz alınır. Yetenek sınavında resim, müzik veya drama performansı sergilenmektedir.

İstanbul’da bulunan güzel sanatlar liseleri, sanat alanında başarılı olmak isteyen öğrencilere kaliteli bir eğitim imkanı sunmaktadır.

2023-24 Yeni Dönem “Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitimlerimiz” için kayıtlarımız başladı!!!

✔️İşinizi şansa bırakmayın!
✔️Geleceğinizi ve hayallerinizi merdivenaltı kurslara ve korsan atölyelere kaptırmayın!

– Sınırlı sayıda kontenjan!
– Grup içinde birebir eğitim!
– Sınav kriterlerine hakim müfredat ve uzman eğitim kadrosu!
-Merkezi Lokasyon! Metrobüsle her yere çok yakınız.

-Bilgi birikimi
-Uzman Kadromuz ve
-Yılların tecrübesiyle hizmetinizdeyiz!

Detaylı bilgi ve randevu için;
0552 530 9090