Resim yeteneği her bireyde farklı bir zaman diliminde ortaya çıkabilir. Bazıları doğuştan resim yapma yeteneğine sahipken, bazıları için bu yetenek zamanla gelişir.

Çocukların resim yapma becerileri genellikle 9 yaşında ortaya çıkar ve bu nedenle resim eğitimine en doğru başlama yaşı 9 yaştır.

Daha küçük yaşlarda çocuğunuz daha “öğrenme” ve “eğitim” alacak potansiyelde olmazlar. Sebebine gelince erken yaşlarda çocuk resim eğitimi vereceğini beyan eden merdiven altı resim atölyeleri resim eğitimi vermemektedirler. Bu gibi “korsan resim atölyeleri” çocuğunuza boya yaptırıp kreş gibi zamanını geçirirler, sizde çocuğunuz resim eğitimi alıyor zan edersiniz.  Lütfen bu tür mağduriyetler yaşamamak için doğru resim eğitimi için kurumsal, işinde uzman MEB’e bağlı Bahçeşehir Matador Sanat Resim Kurslarını tercih edin.

Birde her türlü eğitimi vereceğini iddia eden “türlü çorba kurslar”a dikkat edin. Müzik saz gitar yanında resim, öte yanında karate ve aikido beri tarafında hobi ahşap boyama eğitimi vereceğini vaad eden “esnaf kurslar”a paranızı ve hayallerinizi kaptırmayın!

Kurumsal bir Resim Eğitim okulu ve “korsan resim atölyeleri” eğitimi arasındaki farklar şunlardır:

  1. Program Kalitesi: Kurumsal bir Resim Eğitim okulu, profesyonel eğitmenler tarafından tasarlanan ve öğrencilerin farklı seviyelerde resim yapma becerilerine uygun olarak tasarlanmış bir müfredat sunar. Öğretim materyalleri, malzemeler ve tekniklerle ilgili en son bilgileri içerir. “korsan resim atölyeleri”nin eğitimi, öğrencilerin resim yapma becerilerine bağlı olarak planlanabilir ve müfredat, kişisel deneyim ve bilgiye dayanabilir. Bu da düzensiz ve gelişime kapalı bir yapıdır.
  2. Öğretmenlerin Niteliği: Kurumsal bir Resim Eğitim okulu, öğretmenlerin deneyimli, nitelikli ve sertifikalı olmasını sağlar. Bu, öğretmenlerin, öğrencilere doğru bilgi ve becerileri öğretebilecekleri anlamına gelir. “korsan resim atölyeleri”nin eğitimi, öğrencilerin resim yapma becerilerine bağlı olarak farklılık gösterebilir ve öğretmenin bilgi ve deneyim seviyesine bağlıdır.
  3. Öğretim Teknikleri: Kurumsal bir Resim Eğitim okulu, öğretmenlerin, öğrencilere öğrenme ihtiyaçlarına uygun olarak farklı öğretim teknikleri kullanmasını sağlar. Bu, öğrencilerin, öğrenme stillerine ve seviyelerine uygun olarak öğrenebilmelerini sağlar. “korsan resim atölyeleri” eğitimi, öğretim teknikleri açısından farklılık gösterebilir ve öğretmenin bilgi ve deneyim seviyesine bağlıdır.
  4. Sınıf Ortamı: Kurumsal bir Resim Eğitim okulu, öğrencilerin, resim yapmak için gerekli olan malzemelerin yanı sıra öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği diğer kaynaklara da erişebileceği bir sınıf ortamı sağlar. Bu, öğrencilerin resim yaparken desteklenmelerini ve motive edilmelerini sağlar. “korsan resim atölyeleri” eğitimi, öğrencilerin evinde veya öğretmenin atölyesinde gerçekleşebilir. Bu, öğrencilere farklı bir ortam sağlayabilir ve öğrencilerin kendi başlarına çalışmasını gerektirebilir. Bu çocuğunuzun güvenlik sorununu da beraberinde getirir.
  5. Sertifikasyon: Kurumsal bir Resim Eğitim okulu, öğrencilere resim yapma becerilerini ve bilgilerini doğrulayan bir sertifika verebilir. Bu, öğrencilerin, işverenler veya sanat okulları tarafından kabul edilebilecek resmi bir belge niteliği taşır. “korsan resim atölyeleri”nde ise böyle birşey söz konusu değildir.

Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Eğitiminde Doğru Adres!

MEB Matador Sanat

33 Yıllık bilgi brikimi ve tecrübe ile hizmetinizde!

0552 530 90 90